користени автомобили

Вести

Британски осигурители ги објавија најскапите поправки лани

Компанија што е специјализирана за гаранции за користени автомобили ги објави десетте најскапи сметки за поправка што им ги платила…
Вести

Audi продолжува со попусти до 10.000 евра на германскиот пазар

На сопствениците на стари автомобили со дизел мотор во Германија повеќе им се исплатува да го вложат автомобилот и да…
Вести

Дизелот ја губи пазарната трка во Германија

Аферата со дизелот и големите државни субвенции за електричните и хибридните возила го сведоа уделот на возилата со дизел мотор…
Користени возила

Британците избираа најдобар користен автомобил

Пазарот на користени автомобили крие многу замки што може да го наведат купувачот на погрешен избор. Најголемите експертски имиња во…
Користени возила

Renault Zoe најеколошки користен автомобил според What Car

Електричните возила во меѓувреме се појавуваат и на пазарот на користени автомобили. Експертите на британскиот магазин не гледаат пречка во…
Featured

Дизелите чмајат на германските плацеви, ни претстои ли нова инвазија загадувачи?

Користените автомобили со дизел мотор од постарите годишта веќе со месеци не можат да најдат нов сопственик на плацевите во…
Користени возила

Штутгарт најскап, Келн најевтин: Каде по користен автомобил во Германија?

Германија по традиција е меѓу првите одредишта за сигурен избор на користен автомобил. Онлајн-берзата Autoscout24 објавува во кои градови во…
Користени возила

Auto Bild: Какви се M3, C 63 AMG и IS F како користени автомобили?

Германскиот магазин тестираше користени примероци од спортските лимузини со мотор V8. Легендите BMW M3, Mercedes C 63 AMG и Lexus…
Користени возила

Овие модели се најрасипливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…
Користени возила

Овие модели се најиздржливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729