кина

Вести

Кинезите му се лутат на Mercedes поради еден цитат

Mercedes се најде под жестока критика на властите во Пекинг, откако во една реклама на инстаграм наведе цитат од тибетскиот…
Пазар

Фабриката во Бремен повеќе не е најголема фабрика на Mercedes

Во мрежата од производствени погони на Daimler се случија големи промени. Фабриката за Mercedes во Бремен го отстапи местото на…
Вести

Кина укинува 553 модели поради превисока потрошувачка

Производителите на најголемиот автомобилски пазар во светот добија новогодишна честитка од кинеската влада. Моделите што трошат повеќе гориво од пропишаното…
Пазар

Peugeot го смени шефот во Кина поради слабата продажба

Концернот на Peugeot и Citroen постави нов човек да раководи со продажбата во Кина и Југоисточна Азија. Француските марки годинава…
Вести

Кинески производители се откажуваат од обични мотори по 2020

Компанијата BAIC, петти најголем производител на возила во Кина, најавува крај за производството на возила со мотор со внатрешно согорување…
Вести

Кинескиот Saab стартуваше со производство на електричниот 9-3

Марката Saab повеќе не постои, но тоа не важи и за нејзините возила. Моделот 9-3 штотуку се реинкарнираше во фабриката…
Вести

Volvo гради фабрика за спортската марка Polestar во Кина

Само неколку недели откако Volvo го унапреди својот куќен тјунер во спортска марка со електрични возила со високи перформанси, започнува…
Вести

Jaguar XEL со продолжена каросерија само за Кина

Jaguar Land Rover денес го претстави Jaguar XEL на салонот во Гуанжу. По премиерата на Jaguar XFL во 2016 година,…
Пазар

Кина е светски шампион во електричните автомобили

Бројот на електричните автомобили во Кина се зголемува многу побрзо отколку во САД. Конечно и Германија ја прифаќа реалноста на…
Пазар

Tesla ќе произведува во Кина, Трамп им доаѓа во посета

Производството на Tesla Model 3 запнува, но еден договор им носи голема надеж на Американците. Во слободна трговска зона во…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729