еуроимпекс

Пазар

Peugeot со посебни понуди до крајот на февруари

До крајот на месецов ќе трае продажната акција во којашто автомобили од марката Peugeot може да се набават по цени…
Вести

„Историски“ спектакл на Еуроимпекс и автоклубот Џип Рели Спорт

Како што се очекуваше, традиционалната изложба на историски возила, во саботата во Градскиот парк во Скопје предизвика голем интерес кај…
Вести

Меѓународен собир на историски возила во Градскиот парк во Скопје

Во сабота ќе се одржи голема изложба на олдтајмери во Градскиот парк во Скопје, во организација на автоклубот Џип Рели…
Пазар

Еуроимпекс ја презеде продажбата на Peugeot на српскиот пазар

Долгогодишниот увозник на марката Peugeot во Македонија стартува со работа и на пазарите во Србија и Црна Гора во рамките…
Вести

Новиот Peugeot Boxer претставен на „Технома“

Еуроимпекс денес ја претстави новата генерација на Peugeot Boxer на саемот „Технома“ во Скопје. Фирмата Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot…
Нови модели

Peugeot 308 GT: Автомобилот на годината во спортско издание

Французите го наградија својот компакт за одличните продажни резултати со воведување на спортската варијанта GT. Бензинецот ќе вози со 205,…
Пазар

Peugeot повторно бележи пораст во продажбата

Според соопштението од увозникот Еуроимпекс, Peugeot забележа впечатлив пораст во продажбата на возилата од марката на глобално ниво. Најголем удел…
Историја

Викенд во духот на историјата во Еуроимпекс

Дури 85 олдтајмери се собраа викендов во Скопје да потсетат на старите времиња. Настанот во организација на Еуроимпекс и АМК…
Вести

ВИКЕНДОВ СЕ ОДРЖУВА ИЗЛОЖБА НА ИСТОРИСКИ ВОЗИЛА ВО СКОПЈЕ

Еуроимпекс најавува една од најдобрите изложби со историски возила во Македонија, со дури 85 олдтајмери од регионот, двојно повеќе од…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729