електромобилност

Пазар

Една година чекање за испорака на електричен автомобил

Идните сопственици на Tesla Model 3 не се единствените купувачи на електричен автомобил што мораат да го вежбаат своето трпение. Првите…
Вести

Nissan Leaf минува над 400 километри на струја

Nissan Leaf е меѓу првите електрични автомобили што се тестирани според новиот циклус за мерење на потрошувачката. Циклусот WLTP (Worldwide…
Вести

Porsche вложува шест милијарди евра во електрични автомобили

Првиот модел со погон на струја од Porsche пристига на крајот на 2019 година. Но, нема да остане само на…
Теми

Дебатата за иднината на автомобилизмот започнува од МАНУ

Од врвната македонска научничка институција произлезе студија којашто нуди единствена основа за воспоставување правилни политики во управувањето со автомобилскиот возен…
Вести

ФИА ги прикажа новите тркачки болиди во електричната формула

Светската автомобилска федерација и Формула Е денес ги објавија првите дигитални слики од следната генерација електрични болиди, со коишто ќе…
Нови модели

Електричниот пикап пристигна, но не e од Tesla

Светот го виде за првпат лани во мај, а електричниот пикап од американскиот производител Workhorse сега може и да се…
Вести

Infiniti ќе развива само електрични автомобили по 2021 година

Сите нови модели на Infiniti што ќе стартуваат со продажба во почетокот на следната декада ќе поседуваат електричен погон. Тоа…
Вести

Роден во Русија израснат во Луксембург: Електричен скутер Ujet

Тоа што изгледа како концепт од иднината од салонските штандови е скутер со погон на струја кој наскоро стартува со…
Пазар

Електричниот камионет на германската пошта се продава како луд

Германската пошта потпиша соработка со Alphabet, фирма специјализирана за лизинг во мрежата на BMW. Поштата отиде чекор подалеку од сите…
Нови модели

Byton е последниот автомобил што ќе се споредува со Tesla

Можеше да се очекува денот кога крајната брзина повеќе нема да биде важна кај новите автомобили, туку процесорската моќ и…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729