електрични возила

Вести

Nissan Leaf минува над 400 километри на струја

Nissan Leaf е меѓу првите електрични автомобили што се тестирани според новиот циклус за мерење на потрошувачката. Циклусот WLTP (Worldwide…
Нови модели

Електричниот пикап пристигна, но не e од Tesla

Светот го виде за првпат лани во мај, а електричниот пикап од американскиот производител Workhorse сега може и да се…
Вести

Infiniti ќе развива само електрични автомобили по 2021 година

Сите нови модели на Infiniti што ќе стартуваат со продажба во почетокот на следната декада ќе поседуваат електричен погон. Тоа…
Вести

Роден во Русија израснат во Луксембург: Електричен скутер Ujet

Тоа што изгледа како концепт од иднината од салонските штандови е скутер со погон на струја кој наскоро стартува со…
Пазар

Електричниот камионет на германската пошта се продава како луд

Германската пошта потпиша соработка со Alphabet, фирма специјализирана за лизинг во мрежата на BMW. Поштата отиде чекор подалеку од сите…
Нови модели

Byton е последниот автомобил што ќе се споредува со Tesla

Можеше да се очекува денот кога крајната брзина повеќе нема да биде важна кај новите автомобили, туку процесорската моќ и…
Теми

Tesla Model 3 станува хроничен проблем на електро-специјалистот

Tesla Model 3 требаше да го вивне калифорнискиот производител на електрични автомобили меѓу гигантите во браншата. Но, компанијата на Илон…
Вести

Германците ниту со пари не се тераат да возат на струја

Автонацијата не ги заменува тукутака своите бензинци и дизели со електромотор. Субвенцијата за електрични и плагин хибридни автомобили во висина…
Теми

Електричните автомобили ги спасуваат производителите од дебели казни

Постои причина зошто браншата навалува толку силно со електричните автомобили. ЕУ им крои дебели казни на производителите што нема да…
Вести

Honda ќе ги полни батериите за 15 минути

Honda развива батериска техника којашто ќе овозможи електричните автомобили во 2022 година да ја обновуваат енергијата за само 15 минути.…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729