Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes

гуми

Екологија

Прашината од автомобилските гуми под лупа на еколозите

Научниците и водечките компании започнаа истражувачки проект којшто до крајот на деценијава треба да даде одговор на прашањето: Каде завршува…
Гуми

АДАК Тест на гуми за сите сезони

Со четири оцени „добро“ и дури пет оцени „доволно“, гумите за сите сезони не се покажаа во најдобро светло на…
Гуми

Новини од Мотоцентар: Овие гуми се „GT“ за терен

Возачите кои практикуваат своите теренски возила да ги возат и надвор од асфалтот добиваат избор од уште два модела на…
Гуми

Тест на летни гуми на АДАК: Димензија 175/65 R14 T

Премиум марките ќе мора да вложат повеќе во развојот на своите скапи гуми, за да ја оправдаат цената во споредба…
Гуми

Тест на летни гуми на АДАК: Обичните марки на исто ниво со премиум гумите

Вкупно 30 модели на летни гуми во две димензии мораа да ги докажуваат своите квалитети според строгите критериуми на тестот…
Вести

Камионските гуми добија интернет

Continental разви систем којшто преку интернет ги пренесува податоците за притисокот и температурата во камионските гуми до возачот и менаџерот.…
Гуми

Dunlop произведува нови пневматици за спортските олдтајмери

Сопствениците на олдтајмери не сакаат на своите скапоцени возила да монтираат гуми од модерните генерации. Dunlop им излегува во пресрет…
Вести

Kumho со концептен автомобил: Оваа Kia троши 2,5 l/100 km

Производителите на гуми не заостануваат во вештината да го привлечат вниманието на публиката преку концептни автомобили. Нивниот автомобил работи со…
Гуми

Почеста проверка на притисокот во гумите при големи температурни промени

Правилниот притисок во гумите е важен за безбедноста и за економичноста, исто како и за техничката исправност на подвозјето. Кога…
Гуми

Тест на 35 модели на летни гуми од клубот АДАК (Четврти дел: Димензија 205/55R16)

Во продолжението на големиот тест на летни гуми на клубот АДАК се наведени деталните оцени и забелешки за втората големина…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730