возила

Вести

Купување Mitsubishi преку интернет во Велика Британија

Британците можат да купат модел на Mitsubishi комплетно преку интернет. Во споредба со постоечките портали што вршат онлајн-трговија со возила,…
Вести

Bosch со комплетна сервисна поддршка во Македонија

Марката што е прв избор при сервисирањето и одржувањето на автомобилите отсега е застапена со комплетна услуга во новиот Bosch…
Користени возила

Овие модели се најрасипливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…
Користени возила

Овие модели се најиздржливи според извештајот на TUV

Германското здружение за технички преглед секоја година го објавува извештајот за технички дефекти кај возилата, којшто важи како еден од…
Користени возила

TUV го објави списокот на најиздржливи и најрасипливи автомобили

Германското здружение за технички преглед за дванаесет месеци собра пет милиони податоци за 224 модели на автомобили. Познавачите ги исчекуваат…
Вести

Во експлозијата во Кина изгорени илјадници нови автомобили

Во огромната експлозија во кинескиот пристанишен град Тијанџин настрадаа најмалку 50 лица и стотици се повредени. Неколку илјади автомобили од…
Користени возила

Производителите одбиваат да вградат заштита од враќање на километражата

Додека електрониката напредува секојдневно, производителите на автомобили и натаму одбиваат да ги заштитат километражите од манипулации преку коишто „ќаруваат“ продавачите.…
Против досада

Видео: Зошто автомобил тука не се паркира во никој случај!

Автомобил не се паркира веднаш по непрегледен свијок и тоа би требало да го знае секој возач. Вистина е дека…
Магазин

Македонија: Три од четири автомобили се постари од 10 години

Според статистиката, дури 75 проценти од нашите автомобили се постари од десет години, додека уделот на возила стари до две…
Пазар

Во март продадени само 303 нови автомобили во Македонија

Додека европскиот пазар на автомобили бележи рапидно зголемување веќе трет квартал во континуитет, продажбата на нови автомобили во Македонија уште…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729