Ауто Билд

Други тестови

Ова се шампионите на супертестот на 100.000 km на Auto Bild

На супертестот на 100.000 километри на Auto Bild се покажуваат вистинските квалитети на автомобилите, оние што стануваат видливи по подолга…
Други тестови

BMW M5 против Mercedes-AMG E 63 S на споредбен тест на Auto Bild

Дуелот на годината доаѓа на крајот. Тркачките лимузини од Минхен и Штутгарт во актуелната генерација се соочуваат со идентично оружје,…
Други тестови

Електро-монструмот Nio EP9 на тест на Auto Bild

Хиперспортскиот автомобил со електричен погон Nio EP9 предизвика сензација кога во мај годинава ја мина целната линија на Нирбургринг за…
Користени возила

Auto Bild: Какви се M3, C 63 AMG и IS F како користени автомобили?

Германскиот магазин тестираше користени примероци од спортските лимузини со мотор V8. Легендите BMW M3, Mercedes C 63 AMG и Lexus…
Други тестови

Што пишува магазинот Auto Bild за тестот на Tesla Model S P85D

Водечкиот европски магазин Auto Bild ја тестираше врвната моделска изведба на Tesla Model S за да ги провери веродостојноста на…
Други тестови

Прв споредбен тест на Mercedes C, BMW 3 и Audi A4 во Auto Bild

Вечното трио на премиум модели во средната класа повторно се мести за одмерување на силите. Новата класа C е на…
Магазин

BMW 435i ги победи Mercedes и Audi на споредбен тест на Auto Bild

Баварците го издвоија купето од лимузините од серијата 3 за конкурентите Mercedes E Coupe и Audi A5/S5 да имаат помалку…
Вести

На овие автомобили им се позлати воланот

Најголемата групација на автомобилски магазини во Европа синоќа ги додели наградите во деветте категории на возила. Волан на честа доби…
Вести

Mitsubishi L 200 е најдобар пикап според Auto Bild Allrad

Според специјализираното издание за возила со погон на сите тркала на Auto Bild, Mitsubishi го нуди најдобриот пикап на пазарот.…
Користени возила

Најиздржливите автомобили според супертестот на AUTO BILD

Колку навистина се квалитетни автомобилите се покажува дури по 100.000 километри. Водечкиот европски магазин AUTO BILD објави список на најдобрите…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729