авто салон

Студии

Ова се визиите за иднината од салонот во Женева

Голем број сериски автомобили се појавуваат за првпат пред публиката на женевскиот салон. Но, подеднакво е голем и бројот на…
Студии

Кинескиот хиперавтомобил на струја повторно на женевскиот салон

Techrules повторно ќе ја импресионира публиката на салонот во Женева со својот хиперавтомобил, истовремено барајќи партнер што ќе го произведува…
Студии

Џуџаро пристига со електрична лимузина на салонот во Женева

И на прочуениот дизајнер му е здодеано од теренци на секој агол, во март тој ќе претстави лимузина со класичен…
Салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…
Салони

Токио Мотор Шоу ја прикажа иднината на автомобилизмот

Токио Мотор Шоу пред многу години беше најголемиот салон на автомобили во Азија. Времињата се сменија, Кина ја претекна Јапонија.…
Магазин

Монако ги празнуваше најскапите и најбрзите автомобили

Кнежевството на Азурниот Брег ги прославуваше најскапите и најбрзите автомобили во светот на „Top Marques Monaco“. Рекорден број посетители пристигаа…
Нови модели

Lynk & Co воведува шведско-кинеска револуција во браншата

Со техника од Volvo, храбри менаџерски чекори и комплетен пакет возило-услуга што е привлечен за купувачите, Lynk & Co може…
Без категорија

Шангај 2017: Напредокот кај автомобилите се одвива во Кина

Пред само неколку денови авто-производителите на салонот во Њујорк покажаа дека со одушевување ја прифаќаат политиката на Трамп, којашто го…
Салони

Напредокот си зеде починка за годинашниот салон во Њујорк

На рекламниот плакат за годинашниот автосалон во Њујорк е прикажан суперспортски автомобил со 656 коњски сили. Ford GT е главниот…
Салони

Овие марки може да се сретнат само на салонот во Женева

Тоа што многубројните ентузијасти ги води до салонот во Женева не се новитетите од големосериските производители, туку креациите од мануфактурните…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729