автосалон

Теми

Топ 10 погодоци и утки на салонот во Женева

Големите автомобилски салони го изгубија значењето што некогаш го имаа кај производителите. Тоа е убедувањето откако повеќе автомобилски марки пред…
Студии

Кинескиот хиперавтомобил на струја повторно на женевскиот салон

Techrules повторно ќе ја импресионира публиката на салонот во Женева со својот хиперавтомобил, истовремено барајќи партнер што ќе го произведува…
Студии

Џуџаро пристига со електрична лимузина на салонот во Женева

И на прочуениот дизајнер му е здодеано од теренци на секој агол, во март тој ќе претстави лимузина со класичен…
Салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…
Теми

Дамите бараат дилерите да ја поправат услугата во салоните

Кога дамите купуваат автомобил, поважен е начинот на којшто им се пристапува, отколку квалитетите на самиот автомобил. Насмевката на персоналот…
Вести

Отворен новиот центар за Jaguar и Land Rover во Скопје

Со пригодна музичко-сценска изведба во средата официјално беше отворен новиот ексклузивен центар за Jaguar и Land Rover во Скопје. Новиот…
Салони

Напредокот си зеде починка за годинашниот салон во Њујорк

На рекламниот плакат за годинашниот автосалон во Њујорк е прикажан суперспортски автомобил со 656 коњски сили. Ford GT е главниот…
Нови модели

Што подготвуваат автомобилските марки за салонот во Женева

Европската сезона на автомобилски новитети по традиција започнува со салонот во Женева во март. Сензации во електромобилноста не се најавуваат,…
Нови модели

Овие моделски новитети пристигаат во 2017 година

Новитети на автомобилската сцена нема да недостигаат ниту во 2017 година. Значајни моделски имиња пристигаат во нова генерација, секоја празнина…
Магазин

Тренд во Америка и Азија: Продажни салони за автомобили – без автомобили

САД и Азија воведуваат нов пристап во продажбата на автомобили. Во овие салони нема каросерии со полиран лак или долги…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729