автомобил на годината

Вести

Volvo XC40 е автомобил на годината

Volvo XC40 е избран за автомобил на годината во Европа. Ова е првпат шведската марка да ја освои престижната титула.…
Вести

Autocar ги повикува читателите да гласаат за автомобил на годината

Британскиот магазин Autocar повторно им ја дава честа на своите читатели да го изберат шампионот во изборот за автомобил на…
Вести

Rolls-Royce Phantom е „натприродно возачко искуство“ според GQ

Rolls-Royce Phantom е автомобилот на когошто најдобро му успева да понуди различно возачко искуство. Изборот на автомобил на годината што…
Вести

Honda Accord со титула на автомобил на годината во Детроит

Десеттата генерација на Honda Accord е автомобил на 2018 година во Северна Америка. Во финалето се бореа уште Toyota Camry…
Вести

Двојна победа за Škoda во изборот за „Auto Trophy 2016“

Читателите на магазинот Auto Zeitung седми пат ја избираат Škoda за најдобра увозна марка на германскиот пазар, а не пропуштија да…
Вести

Седум финалисти во изборот за европски автомобил на годината

Трката за ценетата титула на Автомобил на годината во Европа влегува во последниот круг. Од вкупно триесет модели што беа…
Вести

Сите досегашни победници во изборот на европски автомобил на годината

Жирито на изборот за автомобил на годината во Европа штотуку ги избра седумте финалисти коишто ќе ги одмеруваат силите во…
Вести

Дамите го избраа Jaguar F-Pace за автомобил на 2016 година

Светско жири составено од дами специјализирани за автомобилизам го избра Jaguar F-Pace за автомобил на 2016 година. Моделот на британската…
Вести

Porsche 911 R е „највозачки“ автомобил според британскиот Autocar

Во магазинот Autocar по 28-ми пат се гласаше за најдобриот спортски автомобил на годината. Шест уредници ги тестираа финалистите на…
Производи

Ова не е играчка: Избор за модел на автомобил на годината

Во светот постојат безброј избори на најдобри автомобили, според најразлични критериуми. Или интереси. Повеќето од нив остануваат незабележани и тоа…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729