автомобилски салон

Салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…
Магазин

Монако ги празнуваше најскапите и најбрзите автомобили

Кнежевството на Азурниот Брег ги прославуваше најскапите и најбрзите автомобили во светот на „Top Marques Monaco“. Рекорден број посетители пристигаа…
Салони

Напредокот си зеде починка за годинашниот салон во Њујорк

На рекламниот плакат за годинашниот автосалон во Њујорк е прикажан суперспортски автомобил со 656 коњски сили. Ford GT е главниот…
Салони

Овие марки може да се сретнат само на салонот во Женева

Тоа што многубројните ентузијасти ги води до салонот во Женева не се новитетите од големосериските производители, туку креациите од мануфактурните…
Нови модели

Што подготвуваат автомобилските марки за салонот во Женева

Европската сезона на автомобилски новитети по традиција започнува со салонот во Женева во март. Сензации во електромобилноста не се најавуваат,…
Салони

Штандовите на салонот во Франкфурт чинат меѓу 20 и 80 милиони евра

Автонацијата се подготвува за „националниот“ празник. Следната недела започнува салонот во Франкфурт. Не постои салон каде што штандовите се поскапи…
Салони

По Детроит 2015: Америка, земја на неограничени можности – со евтиниот бензин!

Салонот во Детроит по традиција ја отвора сезоната на најважните меѓународни салони во светот. Денес е последниот ден на салонот,…
Салони

Кој уште се интересира за автомобили: Девојките од Auto China 2014

Кога производителите се сомневаат дека нивните автомобили нема да поминат добро кај публиката, тие ги повикуваат на помош убавите дами. Салонот…
Нови модели

Малечки возила ќе го преплават салонот во Женева

Досега ретко имало толку многу новитети во класата на малечките како во претстојната автомобилска пролет. Ги има секакви, од евтини…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729