автомобилски пазар

Пазар

Volvo продал за една четвртина повеќе автомобили во јануари

Volvo имаше одличен старт на годината, со раст во продажбата од 22,4 проценти во јануари. Сите главни пазари се во…
Пазар

Топ 50 најпродавани модели во Европа: Golf прв, Qashqai втор

На европскиот пазар се продадоа значително помалку возила во септември. Со вкупно 1.461.683 возила, продажбата забележа пад за 2,2 проценти…
Пазар

CX-5 ѝ донесе рекордна продажба на Mazda

Mazda постигна нов рекорд со 783.000 продадени возила за половина година. Најголем придонес за третата по ред рекордна година на…
Магазин

Кои се десетте најслабо продавани автомобили во Европа?

Бестселерите на автомобилските марки сите ги знаеме и гледаме, тие ја сочинуваат секојдневната улична слика. Некои автомобили сепак се послабо…
Пазар

Европскиот пазар на автомобили со најголем пораст по 2007 година

Европската автомобилска индустрија ја финишира 2016 година со пораст во продажбата од 6,8 проценти во услови на економска и геополитичка нестабилност.…
Пазар

Рекордна година за авто-браншата: За првпат над 80 милиони возила

Во светот годинава за првпат се продадоа над 80 милиони возила. Аналитичарите очекуваат годината да заврши со 81,6 милиони продадени…
Пазар

Најпродаваните автомобилски марки на европскиот пазар годинава

Автомобилските марки ги објавија продажбите за првите три квартали годинава на европскиот пазар. На првото место е неприкосновен Volkswagen со…
Пазар

Ова се земјите со најголемо производство на автомобили

Во второто тромесечје од годинава во светот се произведени над 35 милиони автомобили. На првото место на земји со најголемо…
Пазар

50-те најпродавани модели во Европа годинава

Продажбите на автомобили на европскиот пазар во првите пет месеци донесоа смена на Clio со Polo на второто место, напредок…
Пазар

Ова се 50-те најпродавани автомобили во светот годинава

Според последните статистики што во чекор ја следат продажбата на преку 2.700 модели во 140 држави во светот, Corolla и…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729