автомобили

Пазар

Ford мора да гради втора фабрика за Lincoln Navigator

Џиновските теренци повторно се продаваат како алва на американскиот пазар. Најдобро поминуваат моделите што се по вкус на Трамп: Тешки…
Пазар

Кина останува најголем пазар за Skoda

Skoda во јануари испорачала 103.800 возила на светскиот пазар, што е за 10,7% повеќе отколку во првиот месец лани и…
Други тестови

Ова се шампионите на супертестот на 100.000 km на Auto Bild

На супертестот на 100.000 километри на Auto Bild се покажуваат вистинските квалитети на автомобилите, оние што стануваат видливи по подолга…
Пазар

Suzuki вози кон нова рекордна година

Во првите девет месеци од деловната година Suzuki бележи зголемување во продажбата, прометот и заработката. Голем раст има на европскиот…
Пазар

Фабриката во Бремен повеќе не е најголема фабрика на Mercedes

Во мрежата од производствени погони на Daimler се случија големи промени. Фабриката за Mercedes во Бремен го отстапи местото на…
Теми

Дебатата за иднината на автомобилизмот започнува од МАНУ

Од врвната македонска научничка институција произлезе студија којашто нуди единствена основа за воспоставување правилни политики во управувањето со автомобилскиот возен…
Вести

Британски осигурители ги објавија најскапите поправки лани

Компанија што е специјализирана за гаранции за користени автомобили ги објави десетте најскапи сметки за поправка што им ги платила…
Вести

Автомобилско лоби финансирало експерименти со издувни гасови врз луѓе

Германски производители на автомобили подржувале истражување во коешто штетното влијание на издувните гасови се тестирало на луѓе. Во експерименти со…
Вести

Во фабриката на Holden ќе се произведуваат електрични автомобили

Лани згасна производството на автомобили во Австралија, откако Holden последен ја затвори фабриката, по Ford и Toyota. Британски индустријалист е…
Салони

На автомобилџиите им се посреќи Лас Вегас

Производителите на автомобили имаат поголема слобода да ги прикажат идеите и концетите на иднината на водечкиот саем за потрошувачка електроника…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729