Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
Нови модели

Spyker се враќа со спортски теренец на батерии

Ниту еден спој повеќе не звучи необично. Теренец може да биде спортски, а спортски теренец може да биде со погон на струја. Холандскиот Spyker наскоро ќе му се спротивстави на Tesla Model X.

За холандскиот производител Spyker повторно се зборува на автомобилската сцена. Ексклузивната мануфактура наводно подготвува спортски теренец со електричен погон и тој би бил подготвен за премиера кон крајот на годинава, на салонот во Лос Анџелес во ноември. Покрај верзијата со електричен погон ќе се нуди и изведба со бензински мотор. Имајќи ги во предвид стандардите на Spyker, бензинецот најверојатно ќе биде дванаесетцилиндарец.

Концептот D8 Paris-to-Peking беше прикажан во Женева во 2006, во чест на историскиот триумф на Spyker на релито Париз-Пекинг во 1907 година
Концептот D8 Paris-to-Peking беше прикажан во Женева во 2006, во чест на историскиот триумф на Spyker на релито Париз-Пекинг во 1907 година

Овие и уште многу детали остануваат да се откријат до премиерата во ноември. Најавата за спортски теренец од Spyker не е изненадување. Холанѓаните уште пред десет години го изработија концептот D8 Peking-to-Paris, кој не доживеа да биде реализиран во конечен производствен модел. Но, времињата се менуваат. Пазарот за ексклузивни спортски теренци штотуку се отвора.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730