127
17 shares, 127 points

Volvo е првиот производител на автомобили којшто овозможува користење на Skype for Business во своите модели. Апликацијата прво ќе биде достапна во моделите од серијата 90 и ќе може да се користи веќе од следната година. Милиони корисници се повикуваат на оваа услуга во работното секојдневие при групни аудио- и видеоконференции.

Возачот и патниците во моделите Volvo S90, V90 и XC90 ќе можат да ги гледаат започнатите состаноци и нивните учесници, како и да го потврдат своето аудио-учество со кликнување на големиот средишен дисплеј. Учество во видео-конференции или следењето на самите презентации засега не е можно.

Соработката со Microsoft опфаќа и користење на интелигентниот личен асистент Cortana, со напредно распознавање говор и текст. Skype for Business во текот на следната година ќе може да се обновува и инсталира „over the air“, односно за време на возењето, преку мобилна врска или преку домашната интернет мрежа. На тој начин се избегнува потребата од посета на сервисната работилница.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

127
17 shares, 127 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743