175
22 shares, 175 points

До појавувањето на освеженото моделско годиште на Skoda Superb останува уште еден ден. Чесите објавуваат кусо видео на коешто се гледа дека нагласокот е на светлата.

Во среда на 23-ти мај, Skoda ќе го претстави освеженото моделско годиште на својот знаменосец Superb. Првпат ќе биде достапна и изведба Scout, со визуелни и функционални додатоци за теренско возење. Премиерата ќе се случи во денот кога се одржува четвртина финалето на светското првенство во хокеј во Братислава, Словачка.

Skoda има долга традиција како спонзор на светскиот хокеј и првпат го користи публицитетот на првенството за премиера на свој модел. Кусо видео ги прикажува главните црти на новиот дизајн на Superb, но е очигледен и нагласокот што се става на изгледот на светлата. Со нив, марката сака да воспостави врска со традицијата на чешките мајстори за кристал.

Новото годиште на Superb е прва Skoda со матрични светла

Skoda Superb ќе добие уште посупериорен дизајн

Skoda го произведе 22-милионитиот автомобил

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

175
22 shares, 175 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *