148
20 shares, 148 points

Skoda ќе ја претстави четвртата генерација од својот бестселер во Прага на 11-ти ноември. Настанот ќе се пренесува во живо во 19 часот, на профилите на чешката марка на јутјуб и фејсбук.

Светската премиора на новата Skoda Octavia ќе се одржи во почетокот на следната недела во Прага. Полнасовниот официјален дел од првото појавување на моделот пред светот може да се следи во живо на 11-ти ноември во 19.00 часот, на профилите на чешката марка на социјалните мрежи.

Настанот ќе се пренесува во живо, на англиски, германски и чешки јазик.

Датум: Понеделник, 11-ти ноември во 19.00 часот

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=VFHgFfeYZQ8

Facebook: https://www.facebook.com/skoda/

Сите содржини што што ќе се објавуваат за Octavia може да се следат под обележувачот #SkodaOctavia.

Тест: Skoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

148
20 shares, 148 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *