121
17 shares, 121 points

Чешката марка ќе ги реновира 5.300-те дилерства во следните две години. Тие ќе изгледаат посовремено и ќе имаат повеќе простор за зголемената моделска понуда.

Новиот архитектонски стил е дел од стратегијата за раст 2018. Во следните четири години Skoda планира да ја зголеми продажбата на најмалку 1,5 милион возила. Неколку дилерства веќе го применија новиот дизајн. Централни елементи се модерна архитектура, осветлено и добро видливо лого дење и ноќе, како и атрактивни продажни салони со стаклено фасадно чело и централен влез. Доминираат зелената и белата боја, на кои што во внатрешноста им се придружуваат топли тонови на дрво.

Унифицираниот надворешен дизајн опфаќа зелена влезна врата, поставена пред осветлена стаклена фасада, голема рекламна површина покрај вратата и лого на Skoda поставено странично на објектот, како и бела рамка од предната страна на објектот, темносива фасадна облога, нови столбови со логото на марката и името на дилерот, и знамиња. Сервисните подрачја исто така ќе се опремат со дел од новите дизајнерски елементи.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

121
17 shares, 121 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743