Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
Вести

Вака изгледа собир на 311 автомобили Aston Martin на едно место

Големите автомобилски марки го имаат стекнато името токму преку мешањето директно меѓу народот. Каде и да се појави, Aston Martin привлекува внимание, иако не е ниту најубава, ниту најрадикална марка, туку едноставно се препознава како Aston Martin. Тоа е историја во постојано создавање.


Notice: jannah_get_ajax_loader е застарен уште од верзијата 2.1.0! Наместо него користете го tie_get_ajax_loader(). in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3840

Постои ли британска марка автомобили којашто останала непозната надвор од островите? Како што денешните автомобили се произведуваат во фабриките на „планетарните“ концерни не многу различно од телевизорите на електронските гиганти, така британската школа во создавањето и обожувањето на автомобилите станува се повеќе забележана и почитувана.

Повеќе од 600 сопственици и фанови на Aston Martin го одбележаа почетокот на новата сезона во едно од омилените автомобилски собиралишта во Велика Британија, Националниот автомобилски музеј во Бјули. Фантастична бројка од 311 автомобили Aston Martin, на 8-ми април се собраа на оваа локација што ентузијастите ја препознаваат безгрешно.

Само на „Simply Aston Martin“ во Бјули може да се сретнат два примерока од истата лимитирана серија

Марката што е гордост на британското производство на автомобили и на културата на негувањето на култот кон нив, на настанот наречен „Simply Aston Martin“ ги собра и најретките и највредни модели. Каде на друго место би можеле да се сретнат два примерока од специјалната серија Vantage GT8 во препознатливите тркачки бои на Gulf.

Humphrey Bradley Aston Martin Ten Red

Simply Aston Martin Vantage GT8 2018

Simply Aston Martin DB5 2018

Simply Aston Martin DB4 2018

Simply Aston Martin 2018_1

Simply Aston Martin 2018

1934 Aston Martin MkII, 2018 Aston Martin DB11

Секој втор Volkswagen се продава во Кина

  DB9, Volante и Vantage, единствено на вакви собири можат да останат „незабележани“, особено покрај DB Mark III од 1958 година или неколку примероци од DB4, DB5 и DB6. Фината дружина ја комплетираа примероци од поновите генерации на DBS, како и неодоливи V8 Vantage и V8 Vоlante од 1970-те и 1980-те години.

  „Нај Астон“ е примерок од серијата во чест на аеробатскиот тим на РАФ

  Посетителите гласаа за својот фаворит на собирот. Годинава најмногу гласови доби Хемфри Бредли од Лондон, сопственик на „Red 10“, односно на еден од десетте примероци од специјалната серија на Aston Martin Vanquish S. Оваа серија е изработена во чест на „Црвените стрели“, специјалниот тим пилоти на РАФ, особено ценет по акробациите што ги изведува во воздух.

  Следни се „симпли“ собирите за Audi (29-ти април), потоа следи Simply Ford (6-ти мај), Simply Porsche (3-ти јуни), Simply Volkswagen (16-ти јуни), Simply Land Rover (24-ти јуни), Simply Jaguar (8-ми јули), Simply Japanese (29-ти јули) и Simply Smart на 11-ти ноември.

  Aston Martin ќе прави нова супермарка од Lagonda

  Aston Martin поканува во новоотворената онлајн-продавница

  Aston Martin Vantage: Наследник на спортската династија

  На Aston Martin му личи да биде и велосипед

  Во Токио отворен најголемиот салон на Aston Martin во светот

  Ознаки
  loading...

  Слични објави

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Откриен е Adblock

  Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

  Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730