159
24 shares, 159 points

Постои ли британска марка автомобили којашто останала непозната надвор од островите? Како што денешните автомобили се произведуваат во фабриките на „планетарните“ концерни не многу различно од телевизорите на електронските гиганти, така британската школа во создавањето и обожувањето на автомобилите станува се повеќе забележана и почитувана.

Повеќе од 600 сопственици и фанови на Aston Martin го одбележаа почетокот на новата сезона во едно од омилените автомобилски собиралишта во Велика Британија, Националниот автомобилски музеј во Бјули. Фантастична бројка од 311 автомобили Aston Martin, на 8-ми април се собраа на оваа локација што ентузијастите ја препознаваат безгрешно.

Само на „Simply Aston Martin“ во Бјули може да се сретнат два примерока од истата лимитирана серија

Марката што е гордост на британското производство на автомобили и на културата на негувањето на култот кон нив, на настанот наречен „Simply Aston Martin“ ги собра и најретките и највредни модели. Каде на друго место би можеле да се сретнат два примерока од специјалната серија Vantage GT8 во препознатливите тркачки бои на Gulf.

[tie_slideshow]

[tie_slide]

Humphrey Bradley Aston Martin Ten Red

[/tie_slide]

[tie_slide]

Simply Aston Martin Vantage GT8 2018

[/tie_slide]

[tie_slide]

Simply Aston Martin DB5 2018

[/tie_slide]

[tie_slide]

Simply Aston Martin DB4 2018

[/tie_slide]

[tie_slide]

Simply Aston Martin 2018_1

[/tie_slide]

[tie_slide]

Simply Aston Martin 2018

[/tie_slide]

[tie_slide]

1934 Aston Martin MkII, 2018 Aston Martin DB11

[/tie_slide]

[tie_slide]

Секој втор Volkswagen се продава во Кина

[/tie_slide]

[/tie_slideshow]

DB9, Volante и Vantage, единствено на вакви собири можат да останат „незабележани“, особено покрај DB Mark III од 1958 година или неколку примероци од DB4, DB5 и DB6. Фината дружина ја комплетираа примероци од поновите генерации на DBS, како и неодоливи V8 Vantage и V8 Vоlante од 1970-те и 1980-те години.

„Нај Астон“ е примерок од серијата во чест на аеробатскиот тим на РАФ

Посетителите гласаа за својот фаворит на собирот. Годинава најмногу гласови доби Хемфри Бредли од Лондон, сопственик на „Red 10“, односно на еден од десетте примероци од специјалната серија на Aston Martin Vanquish S. Оваа серија е изработена во чест на „Црвените стрели“, специјалниот тим пилоти на РАФ, особено ценет по акробациите што ги изведува во воздух.

Следни се „симпли“ собирите за Audi (29-ти април), потоа следи Simply Ford (6-ти мај), Simply Porsche (3-ти јуни), Simply Volkswagen (16-ти јуни), Simply Land Rover (24-ти јуни), Simply Jaguar (8-ми јули), Simply Japanese (29-ти јули) и Simply Smart на 11-ти ноември.

Aston Martin ќе прави нова супермарка од Lagonda

Aston Martin поканува во новоотворената онлајн-продавница

Aston Martin Vantage: Наследник на спортската династија

На Aston Martin му личи да биде и велосипед

Во Токио отворен најголемиот салон на Aston Martin во светот


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

159
24 shares, 159 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743