140
24 shares, 140 points

Во канцелариите и во производствената хала на Rolls-Royce во Гудвуд денес порано ќе заврши работното време. Благородничката британска марка ги пушта своите вработени да се подготват за вечерашниот полуфиналеч меч со Хрватска

Во седиштето на Rolls-Royce во Гудвуд од попладнево престанува секаква работна активност. Производителот на најблагородните автомобили во светот ги пушта своите вработени, вклучувајќи ги и врвните мајстори во изработката на автомобилите, порано да заминат дома, за да можат да го следат вечерашниот полуфинален меч против фудбалската репрезентација на Хрватска.

Без претходна најава и како единствен исклучок, денес запира производството во единствената фабрика на британската марка во светот. Директорот Торстен Милер-Отвос: „Семејството на Rolls-Royce е разновидно и космополитско. Во домот на Rolls-Royce работат лица од близу 50 нации. Но, како горда британска компанија, со седиште во Западен Сасекс, сметавме дека е правилно и важно да оддадеме чест на успехот на Англија.“

Некои можеби ќе навиваат за Хрватска.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

140
24 shares, 140 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format