129
24 shares, 129 points

Русија ќе го лансира новиот СУВ-модел на Renault наменет за светскиот пазар. Моделот позициониран меѓу актуелните Captur и Kadjar ќе се произведува во Москва. Премиерата е најавена за август, на салонот во руската престолнина

Renault најавува вистинска пресвртница на рускиот пазар на СУВ-автомобили, со новиот модел во компакт класата којшто ќе биде претставен на салонот во Москва, во август. Русија ќе биде првата земја којашто ќе го произведува новиот СУВ-модел наменет за светскиот пазар. Производството ќе се одвива во фабриката на Renault во близина на Москва. Новиот модел подоцна ќе се воведе и во уште неколку фабрики во производствениот синџир на Renault.

Како основа за компактниот СУВ веројатно ќе послужи актуелниот Kaptur, кој има сличен изглед со Renault Captur, но изработен е врз платформата на Dacia Duster и се продава и произведува во Русија, Индија и Бразил.

Французите засега објавија само една фотографија, којашто повеќе сокрива, отколку што открива, но се познава дека новиот СУВ-модел ќе го следи актуелниот динамичен стил на марката, со карактеристичните дневни светла во форма на потковица.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

129
24 shares, 129 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format