135
18 shares, 135 points

Renault Koleos од следниот месец ќе се нуди во освеженото моделско годиште. Препознатливи белези на новиот модел се впечатливите хромирани лајсни во маската, заедно со хромираната лајсна којашто се протега по целата ширина на предниот браник.

Сменети се и заштитните панели за подвозјето напред и назад. Појавата на новиот СУВ ја заокружуваат полирани бандажи и црвена боја со име мангостан којашто е новитет во понудата.

Понудата од мотори го опфаќа новиот дизел од 1,8-литар, со ознака Blue dCi 150 за изведбата на Renault Koleos со погон напред и дволитарската варијанта Blue dCi 190 4WD, за моделската изведба со варијабилен погон на сите тркала. Двата мотори пристигаат како замена за досегашниот dCi 175 и двата се комбинирани со безстепен менувач X-Tronic.

За уште подобар комфор во возењето се грижат нови предни седишта со седечка површина што се продолжува по желба и со масажна функција. Овие седишта се достапни во повисоките нивоа на опрема. Уште еден новитет е можноста за местење на аголот на задната клупа.

New photo by Automedia MK / Google Photos
New photo by Automedia MK / Google Photos

Fiat го откажа предлогот за спојување со Renault

Софтвер го претвора Renault Zoe во извор за дополнителна заработка

Renault Megane R.S. Trophy-R е новиот рекордер на Нирбургринг

Започна Renault Twingo Cup, победа на Мартин Делев

 

 

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

135
18 shares, 135 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *