135
19 shares, 135 points

Спортски автомобили од најфина сорта, под ист покрив со производи за купувачи кои негуваат посебен животен стил. Тоа е понудата во бутик-салонот на Porsche во Милано

Автомобилите на Porsche не можат да бидат сами во продажен салон во престолнината на италијанската и европската мода. Во Милано, комплетната колекција од производи за купувачи со посебен животен стил на Porsche Design е изложена заедно со спортските автомобили на германската марка. Тоа е прв и единствен случај, два тотално различни видови на производи да бидат изложени заедно во Porsche Studio.

Локацијата на уникатниот салон дополнително ја нагласува врската со модата. Миланското студио на Porsche се наоѓа во историскиот центар на Милано, на „Via della Spiga“, среде прочуениот „кварт на модата“.

Салонот покрива површина од вкупно 400 метри квадратни. Покрај единственото возило што се изложува се наоѓа „Ѕидот на наследството“, на когошто се прикажуваат највпечатливите моменти од 70-годишната историја на Porsche. Купувачите доаѓаат да ја направат завршната конфигурација на возилото, да договорат тест возење, да склучат договор.

Посебно место во понудата од стилизирани производи на Porsche Design моментно има часовникот 1919 Datetimer 70Y Porsche Sports Car Limited Edition. Како што укажува и ознаката, часовникот е изработен во чест на 70-годишнината на Porsche. Цената на часовникот, исто така е Porsche.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Porsche Studio, Милано

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

135
19 shares, 135 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format