171
22 shares, 171 points

Porsche Classic испечати од ново над 700 најразлични прирачници за своите модели, почнувајќи од оној за Porsche 356 од 1952 година, до генерацијата 996 од серијата 911. Нарачката и испораката може да се направат во кој било центар на Porsche.

Сопствениците на беспрекорно одржани олдтајмери и јангтајмери на Porsche, сега можат да кажат дека нивното возило буквално е исто какво што излегло од фабрика. Спортската марка испечати од ново повеќе од 700 најразлични прирачници и други видови оригинални документи, за модели што се произведувани уште во 1950-те.

Сопствениците на олдтајмери и специјалистите за реставрација особено ќе ги ценат техничките документи за постарите модели, со детални технички податоци, вредности за нагодување и практични совети. Овие прирачници честопати се унишени со текот на времето или се изгубени. Porsche неколку години наназад ги дигитализираше оригиналите. Секој прирачник изгледа и се чувствува исто како оригиналот. Од 700-те прирачници, 150 се на германски јазик, останатите се на други јазици.

Во онлајн-продавницата за класичарите на Porsche може да се најдат зачудувачки ставки:

https://www.classicshop.porsche.com/pcos/


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

171
22 shares, 171 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *