167
21 shares, 167 points

Филмот за Лего мина одлично, сега е редот и Плејмобил да го повтори успехот на големото филмско платно. Филмот со популарните играчки веќе се прикажува. Важна улога во него има и електричниот Porsche Mission E.

Комплетот играчки што Плејмобил го изработи во соработка со Porsche беше само најава. Електричниот автомобил на спортската марка од Цуфенхаусен сега има улога и во филмот што е посветен на играчките од оваа позната куќа. Фигурата на тајниот агент Рекс Дашер вози Porsche Mission E во анимираниот филм. Концептниот автомобил е основа за првиот електричен модел на Porsche, чијашто премиера е најавена за септември.

Дејствието на „Плејмобил – Филмот“ е околу девојчето Марла, коe мора да го врати малечкиот брат Чарли, по неговото исчезнување во универзумот на Плејмобил. Таа по пат го запознава Рекс Дашер, со неговиот Porsche Mission E, кој располага со необични функции.

Филмот на 10-ти и 11-ти август ќе се прикажува и во музејот на Porsche, со можност да се добие автограм од маскотите на Рекс Дашер и Том Тарга.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

167
21 shares, 167 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *