132
20 shares, 132 points

По повод 70-годишнината на Porsche, германска издавачка куќа испечати детска сликовница. Младите читатели ќе го запознаваат светот на Porsche преку детално илустрирани сцени на седум двојни страни.

Содржините кои се опишани во овој „вимелбух“ (буквално книга за ползење, поради изобилсвото од детали) меѓу другото опфаќаат тестови на аеродинамика во воздушниот тунел на Porsche во Вајсах, монтажна линија во матичната фабрика во Цуфенхаузен или тура по тест патеката за теренско возење во фабриката во Лајпцих. Секако дека не смее да недостига и куса тура во музејот на Porsche и сцена од 24-часовната трка во Леман.

Сликовницата на Porsche е достапна преку онлајн-нарачка, во книжарниците во Германија и во музејот на марката.

porsche slikonvnica_f

Кавалкада на Porsche го полираше македонскиот асфалт


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

132
20 shares, 132 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format