137
18 shares, 137 points

До крајот на месецов ќе трае продажната акција во којашто автомобили од марката Peugeot може да се набават по цени кои увозникот ги ветува како неодоливи. Возилата се од лагер, достапна е речиси целата моделска гама на француската марка, вклучувајќи и неколку модели од товарната понуда.

Во актуелната продажна акција којашто се води под слоганот „28 дена Peugeot“ и сосем е јасно дека се однесува на цел месец февруари, увозникот Еуроимпекс им нуди на македонските купувачи можност да набават автомобил од марката Peugeot под посебно поволни услови. Во акцијата е опфатена речиси целата патничка и товарна моделска гама на француската марка, со исклучок на кросоверите од компакт класата.

Возилата се на лагер, увозникот нуди и можност за пробно возење на своите демо возила, по претходно закажување термин преку интернет страницата. Персоналот на Еуроимпекс е подготвен заинтересираните купувачи темелно да ги запознае со понудите, како и со карактеристиките на моделите. Увозникот посочува дека станува збор за ограничена количина возила.

60 години на Peugeot 403 Cabriolet: Aвтомобилот на инспектор Колумбо

Половина век на Peugeot 204 Coupe и Cabriolet

Тест • Peugeot 301 1.2 VTi Active


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
18 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743