150
21 shares, 150 points

Место регионалната канцеларија во Будимпешта, бизнисот на Opel на украинскиот пазар во иднина ќе го раководи увозникот на PSA во земјата. Од локалното раководење со продажбата и сервисирањето се очекува трикратно зголемување на продажбата веќе в година

Амбициозни планови на Opel за освојување на големиот украински пазар, преку користење на мрежата на групацијата PSA. Од први јануари в година, салоните и сервисите на германската марка ќе станат дел од мрежата на увозникот Peugeot Citroën Ukraine LLC. Лани Opel продал над 400 возила во земјата, а приклучувањето во мрежата на увозникот на PSA се очекува да донесе трикратно зголемување на оваа бројка веќе во следната година.

Француската групација располага со искусен експертски тим во седиштето во Киев и има изградено силна позиција на пазарот во Украина. Моментно со бизнисот на Opel во земјата раководи регионалната канцеларија за јужна и источна Европа, со седиште во Будимпешта. Таа е воедно одговорна и за македонскиот пазар.

Директорот на Opel за интернационална продажба, Вилијам Мот, гледа со голем оптимизам на иднината на марката во земјата: „Новиот деловен модел ќе ја зголеми нашата ефикасност и конкурентност во Украина.“ Тој очекува дека локалното раководење со бизнисот на Opel во земјата ќе доведе до поатрактивна понуда и подобро услужување на клиентите.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

150
21 shares, 150 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format