148
20 shares, 148 points

Поради големиот интерес за малечкиот спортски теренец на Opel, марката планира наскоро да почне со дополнително производство во фабриката во Сарагоса.

До крајот на оваа недела шефовите ќе решаваат дали изненадувачки успешниот модел на техничка основа на Corsa ќе се произведува и во фабриката во Североистокот на Шпанија. Моментно таму се произведуваат Corsa и миниванот Meriva. Малечкиот теренец Mokka е еден од најголемите надежи за спас од кризата на Opel. Сегментот во кој што се продава моделот што воедно е технички близнак со Chevrolet Trax е еден од ретките што и натаму бележат раст во продажбата на европскиот пазар. Затоа производителот не смее да дозволи да дојде до тесно грло во производството, поради големиот интерес за моделот.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

148
20 shares, 148 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format