144
19 shares, 144 points

Со системот IntelliLink, најмалечкиот Opel е модел со најдобро мрежно поврзување во класата. Најголемата предност е истовремената компатибилност и со Apple iOS и со Andoid.

Во широкиот спектар на можности на IntelliLink меѓу другото спаѓаат апликацијата Tune-In за прием на која било радио станица во светот, навигацијата BringGo, како и Stitcher, апликација за прием на подкасти од интернет радио. Покрај тоа Adam нуди и целосна поддршка Siri Eyes Free за iPhone.

Најразличните апликации ја покажуваат флексибилноста на системот IntelliLink на Opel. Во него се опфатени многубројни функции на паметните телефони преку блутут или USB, во комбинација со екран на допир со висока резолуција и пречник од 7 инчи. Апликациите постојано се обновуваат преку IntelliLink, што претставува комплетно нова форма на инфотејнмент во возилото.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

144
19 shares, 144 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813