Прибор

Opel Adam има најдобро мрежно поврзување во класата

Со системот IntelliLink, најмалечкиот Opel е модел со најдобро мрежно поврзување во класата. Најголемата предност е истовремената компатибилност и со Apple iOS и со Andoid.

Во широкиот спектар на можности на IntelliLink меѓу другото спаѓаат апликацијата Tune-In за прием на која било радио станица во светот, навигацијата BringGo, како и Stitcher, апликација за прием на подкасти од интернет радио. Покрај тоа Adam нуди и целосна поддршка Siri Eyes Free за iPhone.

Најразличните апликации ја покажуваат флексибилноста на системот IntelliLink на Opel. Во него се опфатени многубројни функции на паметните телефони преку блутут или USB, во комбинација со екран на допир со висока резолуција и пречник од 7 инчи. Апликациите постојано се обновуваат преку IntelliLink, што претставува комплетно нова форма на инфотејнмент во возилото.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729