155
28 shares, 155 points

Акција каква што сигурно би сакале да доживеат и македонските возачи. Opel нуди 4.000 евра за сопствениците на стари автомобили, за замена со нова Astra

Сопствениците на стари автомобили во Германија, чијашто пазарна вредност обично изнесува до 1.000 евра, добиваат примамлива можност за замена со нова Astra. Дилерите на Opel практично го откупуваат стариот автомобил по цена од најмногу 4.000 евра, одбивајќи ја таа сума од вредноста на новиот модел.

Највисокиот попуст следува за Opel Astra со 1,4-литарски турбо бензинец, со 150 КС и ниво на опрема Innovation. Акцијата во Германија трае до 31-ви август, низ целата дилерска мрежа во земјата. Во македонскиот ценовник, оваа моделска изведба на Astra фигурира со цена од 21.764 евра.

Посебни услови во рамките на акцијата што се нарекува „Opel Wechselwochen“ или „Опеловите недели за замена“, се добиваат и за Corsa, како и за триото X-модели, Crossland X, Mokka X и Grandland X.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

155
28 shares, 155 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format