Нови модели

Opel го најавува новиот Vivaro

Нов изглед, нова генерација мотори и технологија преземена од патничките автомобили. Сето тоа го ветува следната генерација на комбито Vivaro. Продажбата ќе стартува налето.

Купувачите во потрага по големо возило за семејството или за бизнис ќе биде подобро да се стрпат до почетокот на летото. Тогаш ќе стартува продажбата на новата генерација на Opel Vivaro. Моторите ќе бидат посилни и во исто време поштедливи од постоечките, на возачот и на патниците ќе им стојат на располагање системи за асистенција и опрема што доаѓаат од обичните патнички лимузини, дизајнот на комбито ќе биде повпечатлив и повеќе во чекор со времето. Со огромната маска и со примената на „српот“ како заштитен белег на дизајнот на марката од Риселсхајм, новиот Vivaro и со изглдеот се приближува до понудата на патнички модели на Opel. Opel засега не открива други детали околу новото возило. Премиерата на патничкиот модел ќе се случи за неколку недели на салонот во Женева.

Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729