103
15 shares, 103 points

Нов изглед, нова генерација мотори и технологија преземена од патничките автомобили. Сето тоа го ветува следната генерација на комбито Vivaro. Продажбата ќе стартува налето.

Купувачите во потрага по големо возило за семејството или за бизнис ќе биде подобро да се стрпат до почетокот на летото. Тогаш ќе стартува продажбата на новата генерација на Opel Vivaro. Моторите ќе бидат посилни и во исто време поштедливи од постоечките, на возачот и на патниците ќе им стојат на располагање системи за асистенција и опрема што доаѓаат од обичните патнички лимузини, дизајнот на комбито ќе биде повпечатлив и повеќе во чекор со времето. Со огромната маска и со примената на „српот“ како заштитен белег на дизајнот на марката од Риселсхајм, новиот Vivaro и со изглдеот се приближува до понудата на патнички модели на Opel. Opel засега не открива други детали околу новото возило. Премиерата на патничкиот модел ќе се случи за неколку недели на салонот во Женева.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

103
15 shares, 103 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743