137
18 shares, 137 points

Nissan Pulsar не е еден од автомобилите што предизвикуваат забрзување на пулсот – барем до појавувањето на Pulsar Nismo. Производителот сега нуди специјален спортски пакет што му додава душа на конкурентот на Golf.

Марката со спортските автомобили Nissan отсега нуди спортски пакет што внесува малку повеќе душа во изгледот на компактот Pulsar. Во пакетот спаѓаат карбонска фолија на покривот и на ретровизорите, црна боја за долната половина од предниот праник и црвена лента на долниот отвор за воздух. Заедно со тоа следува проширување на трагата на предната и задната оска со користење на дистанцијали од 40 милиметри. Спортскиот стил го нагласуваат дневните диодни светла, а како заокружување на целината пристига звукот од спортскиот издув на Remus.

Спортскиот пакет може да се комбинира само со повисоките нивоа на опрема N-Tec и Tekna, во комбинација со сите мотори што се достапни за овие нивоа. Цената за пакетот и за монтажата на пакетот кај дилерите на Nissan низ европските земји е за околу 1.500 евра пониска отколку при одделна нарачка на „состојките“ на пакетот.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

137
18 shares, 137 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format