134
18 shares, 134 points

Само неколку недели пред официјалниот старт на продажбата пристига и првата значајна награда за петтата генерација на Mitsubishi L200. Магазинот Auto Express го прогласи новиот модел за „Пикап на 2015 година“.

Британскиот магазин Auto Express го избра новиот Mitsubishi L200 за „Пикап на 2015 година“. Пазарот во островската земја важи како најголем и најпредизвикувачки пазар за овој тип на возила во цела Европа. Mitsubishi L200 е прв претставник од новата генерација пикапи на Јапонците и претставува клучен модел на марката, со планирана продажба од 200.000 примероци годишно на глобално ниво, на 150 пазари во светот. Според производителот, L200 поставува нови стандарди во моторите и емисијата на СО2, аеродинамиката, лесната конструкција и активната безбедност, а наградата од британскиот магазин им дава силна поткрепа на овие тврдења. Во поглед на комфорот, опремата и впечатокот за квалитет во изработката, пикапот на Mitsubishi го следи нивото што е вообичаено во класата на големите спортски теренци.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

134
18 shares, 134 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743