133
22 shares, 133 points

Mitsubishi освои многу симпатии кај публиката кога ја ангажираше Шпанката Кристина Гутиереш да се бори со најтешките предизвици кои ги носи рели-спортот. Кристина годинава третпат ќе вози за јапонската марка, има Mitsubishi Eclipse Cross

Кристина Гутиереш е главниот возач во шпанскиот тим на Mitsubishi Motors, на релито Дакар кое се одржува од 6-ти до 17-ти јануари. Овојпат зад воланот на Mitsubishi Eclipse Cross, 27-годишната Шпанка ќе ја вози третата натпреварувачка година на Дакар. Копилот е 26-годишниот Пабло Хуете.

Симпатичната дама заслужува масовна поддршка за највисокиот пласман на 41-то издание на релито Дакар рели. На својот профил на фејсбук, Кристина има близу 45.000 следбеници и очигледно дека со нетрпение го очекува стартот на релито, објавувајќи неколкупати дневно. Шпанката која првпат седнала на мини-мотоцикл на четиригодишна возраст, вели дека Mitsubishi Eclipse Cross е најспектакуларниот рели автомобил што досега го возела и дека автомобилот навистина привлекува внимание.

Годинешното издание на релито се вози во Перу, Латинска Америка, на патека во должина од 5.000 километри, од кои две третини се песок. Според најавите од Мак Аутостар, новиот купе-теренец на Mitsubishi, во „цивилното“ издание, наскоро и официјално ќе стартува со продажба во Македонија.

3️⃣5️⃣1️⃣ este es el dorsal que llevaremos en el @dakarrally , apuntarlo bien para poder seguirme y que me lleguen todo…

Posted by Cristina Gutierrez on Monday, November 19, 2018

Хибридниот Mitsubishi Outlander надмина 20.000 продажби во Европа

Mitsubishi Eclipse Cross избран за кросовер на годината во Германија

Mitsubishi Eclipse Cross во служба на италијанската полиција

Mitsubishi Eclipse Cross на тест во магазинот Ауто Билд


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

133
22 shares, 133 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *