148
44 shares, 148 points

Италијанските карабиниери ќе пристигаат со стил на секоја интервенција. Купе-теренецот Mitsubishi Eclipse Cross е последниот модел во возниот парк на националната полиција на Италија

Возилата веќе се испорачани во Командата во Рим и истите ќе ги користат карабиниерите во Рим и Милано. СУВ-моделот со препознатлива силуета ќе има задача да врши транспорт при специјални задачи. Тоа најчесто подразбира превоз на органи за трансплантација или крв, но и оперативни ангажмани, на пример заштита на територијата.

Mitsubishi не е непозната марка во возниот парк на карабиниерите. mitsubishi eclipse cross, Разноликоста на СУВ-моделитеТие претходно добија специјално опремени и блиндирани примероци од Pajero, за примена во подрачја со посебно висок ризик, како Авганистан и Ирак. Италијанската полиција има и неколку примероци од електричниот i-MiEV, кои се користат за пристап во еко-заштитените градски подрачја.

Mitsubishi Eclipse Cross на тест во магазинот Ауто Билд

Разноликоста на СУВ-моделите: Погодете ја марката и моделот

Дизајнер од Audi ќе го создава новиот изглед на Mitsubishi

Хибридниот Outlander е тивкиот шампион на Mitsubishi


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

148
44 shares, 148 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format