156
20 shares, 156 points

Easy Grip е името на новите синџири што место метални алки користат специјална мрежа од композитна пластика и галванизирани метални прстени. Лесно се поставуваат и овозможуваат добра контрола над возилото во зимски услови.

Освен мошне едноставното поставување, новите синџири за снег на MICHELIN се одликуваат и со висока безбедност при возење по снег и мраз. Добриот контакт со подлогата овозможува одлични возни својства во свијоци и при сопирње на пат покриен со снег или мраз. Клубот ADAC веќе даде одлични оцени за синџирите по обемното тестирање. Со рефлекторот во средината на тркалата, автомобилот е добро воочлив ноќе.

Michelin-Autozeitung

Easy Grip може да се користат кај возила со преден и со заден погон. Поради еластичноста, синџирот се навлекува едноставно врз тркалото. Друга предност е тоа што тие одземаат малку простор, па може да се користат и кај спортски и тјунирани возила со спуштено подвозје. Откако ќе се постави, синџирот тесно се прилепува на гумата, со што се исклучува опасноста делови од синџирот да удираат по возилото. Композитната пластика создава помалку бучност отколку кај обичните синџири. Покрај тоа, сите метални делови налегнуваат врз газечката површина на гумата. На тој начин помалку се оштетуваат бандажите, односно синџирите може да се користат и на тркала со алуминиумски бандажи.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

156
20 shares, 156 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813