115
43 shares, 115 points

Повеќе од 25.000 посетители, огномет, забава и светлечко шоу на свеченото отворање на плоштадот Мерцедес во Берлин

Во неделата, на 13-ти октомври, свечено се отвори Мерцедес Плац, срцето на новиот берлински кварт покрај реката Шпре. Во рамките на свеченоста, Рамона Поп, градоначалничка на Берлин и сенаторка за економија и енергија, Брита Зегер, директорка за продажба на Мерцедес и Дан Бекерман, претседател на групацијата Аншуц, им го предадоа новиот плоштад за користење на жителките и жителите на Берлин.

Mercedes Platz otvoranje 1

Свеченоста се одржа вечерта, со светлечко шоу и водени ефекти, и секако, со задолжителниот огномет за завршетокот на свеченото пуштање во употреба на новиот плоштад со името на ценетата автомобилска марка.

Mercedes Platz otvoranje 3

Плоштадот е изграден пред прочуената Мерцедес Арена, којашто се вбројува меѓу најуспешните повеќефункционални арени во светот и има капацитет за 17.000 лица. Лани повеќе од 1,3 милион лица присуствувале на 130 спортски, музички и културни настани.

Вака изгледаше отворањето на Мерцедес Плац во Берлин

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

115
43 shares, 115 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format