112
16 shares, 112 points

Мини дронови што се големи колку дланка направија спектакуларни снимки низ музејот на Mercedes. Видеото за само неколку денови надмина шест милиони прегледи.

Музејот на Mercedes сними нов филм со дрон, по повод повторното отворање. Скапоцените автомобили во музејот првпат се прикажуваат од оваа перспектива. Динамиката што само дрон може да ја постигне, му дава посебен печат на видеото.

Снимките се направени со мини дронови, кои тежат помалку од 100 грами и носат 4K-камери со висока резолуција. Креаторите на ова видео го искористија тоа што дроновите се големи колку дланка и ги пуштија буквално да пролетуваат низ историските модели на Mercedes.

Четириминутниот филм може да се погледне на каналите на музејот на Mercedes-Benz на социјалните мрежи. Само за неколку денови, филмот надмина шест милиони прегледи.

Follow us on an amazing flight over the Race Corner in our Museum. Imagine roaring engines, thundering noise and cheering crowds through more than 125 years of Mercedes-Benz Motorsport!#MBclassic #MBmuseum

Posted by Mercedes-Benz Museum on Thursday, May 28, 2020

Над зградата на Mercedes првпат леташе Volocopter во Европа

Над зградата на Mercedes првпат леташе Volocopter во Европа


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

112
16 shares, 112 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *