109
17 shares, 109 points

Умешноста на бизнисот обично се состои во тоа да се препознае празнина на пазарот. Комбе со спојлери и убави бандажи можеби изгледа како луда идеја, но е факт дека во пазарот нема многу понуди во тој дел. Тоа се менува

Името Hartmann отсега е прва адреса за сите возачи на модел од товарната програма на Mercedes, кои сакаат од својот автомобил да направат нешто посебно. Специјализираната тјунерска работилница за комбињата со сребрена ѕвезда – за пикапот X-Class исто така – претходно го привлече вниманието на сцената со своите стилски преработки на V-Class и Vito. Логичен следен чекор е најголемиот модел, Sprinter.

Моментно се нуди комплет спојлери и прагови само за верзијата со заден погон. Спортскиот стил е достапен за сите каросериски изведби на доставното возило, за сите варијанти на меѓусокино растојание меѓу 3.665 и 4.325 милиметри, вклучувајќи ја и изведбата со продолжен опаш.

Избор од десетина дизајни на бандажи и пречник до 20 инчи

Вистинскиот спортски печат следи дури со алуминиумските бандажи, кои се нудат во десетина дизајни и со пречник од 18, 19 и 20 инчи. Издувни цевки од благороден челик, алу-педали, спортски пружини за спуштање и теренски пружини за подигнување, пневматска амортизација, сето тоа може да се нарача и за Mercedes Sprinter и компанија. Дополнително се нуди и генератор на звук на V8, украсни лајсни и плочи за кабината, скапи патосници, кожени облоги за седиштата. Вистински рај за секој сопственик на комбе.

mercedes sprinter hartmann tuning vansports 00002

И цените се погодени. Комплет преден браник, со спојлери и со магленки со диодна техника чини 2.375,05 евра, проширени прагови чинат уште илјада евра. Специјално за Sprinter се нуди и конференциска маса за четворица, со фиока и во комбинација со соодветни патосници.

Вистина, има нешто посебно во тјунингот на овие комбиња.

… und wieder einem Kunden ein Lächeln ins Gesicht gezaubert :-)Hier wurde ein Fahrzeug aus unserem Fahrzeugmarkt https://www.hartmann-tuning.com/home/ueber-uns/sonstiges/fahrzeugmarkt/auf Kundenwunsch noch individueller.Zusätzlich zum VP Spirit Umbau erhielt diese V-Klasse eine komplette Lederausstattung nach Kundenwunsch.

Posted by VanSports.de on Wednesday, October 24, 2018

Топ 10 Најбрзи патнички комбиња: Темпо 200 и спринт за девет секунди

Ова е Mercedes Sprinter од иднината: Со погон на струја, автономен и во мрежа

Bosch нуди изнајмување електрични комбиња во хоби-маркети

MAN го закачи логото и на доставно комбе: VW Crafter станува MAN TGE


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

109
17 shares, 109 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *