139
26 shares, 139 points

Mercedes-AMG вели дека воведната серија од новиот GT со 4 врати е лимитирана. Но, никаде не се соопштува на колку примероци е ограничен овој „Edition 1. Причината е во тоа што моделот е веќе самоограничен – со цената. Ограничување на бројот на примероци е непотребно.

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ Edition 1 става дополнителен нагласок на спортската линија и на изработката во кабината. Тоа подразбира ковани AMG-бандажи од 21 инчи, седишта AMG Performance или волан обложен со микрофибер, со жолти штепови. Најважното секако се 639-те коњски сили на четирилитарскиот V8 со битурбо натполнење.

Со четири врати и основа од AMG GT, оваа креација буквално е тркачки автомобил со дозвола за возење по улица

Edition 1 е достапна исклучиво со врвната моделска изведба на новиот AMG GT со 4 врати, или оригинално „4-Türer“. Со 639 КС и 900 њутнметри при 2.500 вртежи, овој Panamera-Killer спринтува за 3,2 секунди до сто и постигнува 315 km/h.

По желба и со солидна доплата, веќе ексклузивниот модел може да стане уште поексклузивен со ноќен пакет, аеро-компоненти од карбон, керамички сопирачки или задна клупа од „висока класа“.

Испораката ќе стартува во септември, но тоа нема да се случи без претходен спектакл. Светот за првпат ќе ја види „Edition 1“ од AMG GT со 4 врати за време на 24-часовната трка на Нирбургринг во претстојниов викенд.

Цената? Тоа е „лимитиран“ податок.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ Edition 1

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Забава со печат за квалитет од Mercedes и Мак Аутостар

Без врева, а ги има 15 на број: Овие Мерцедеси возат со две срца

Лимузинскиот Mercedes A-Class ќе вози во Кина

Новиот Mercedes A-Class ѕирна од македонскиот ценовник

Audi што требаше да биде Mercedes

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

139
26 shares, 139 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813