144
19 shares, 144 points

Дизајнерите на Mercedes стокмија нови бандажи за комплетната моделска понуда, од A до V-Class. За купувачите што сакаат да остават впечаток со бандажи по најнова мода, ова е добредојдено стилско освежување. 

Дизајнерскиот препород на Mercedes се одвива на сите полиња. Бандажи со пречник до 21 инч, дијамантски полирани површини, контрасти меѓу чистата метална површина и лакираните подрачја на бандажите – тоа ги одликува бандажите што дизајнерите на Mercedes ги стокмија за сите модели од својата понуда, почнувајќи од најмалечкиот A-Class, до најгабаритниот V-Class. Нов тренд според дизајнерите на марката со сребрената ѕвезда се дополнителни тенки краци, кои прават контраст со главните краци на бандажот.

Автомобилистите сепак не веруваат многу на зборови, ова се новите бандажи на Mercedes на слика и дело:

A, B и CLA-Class

 • Со 5 двојни краци и дополнителни краци (18 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 7,5 J x 18 офсет 52

Mercedes A-Class

C-Class

 • Со 10 краци (19 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полиран раб на бандаж
 • Големина: 7,5 J x 19 офсет 44

Mercedes C-Class

GLC

 • Со 6 краци (19 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 8 J x 19 офсет 38

Mercedes GLC, 19"

 • Со 5 краци (20 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 8,5 J x 20 офсет 40

Mercedes GLC, 20"

E-Class

 • Со 5 краци (18 инчи)
 • Површина: тремолит-металик, дијамантски полирана
 • Големина: 8 J x 18 офсет 43

Mercedes E-Class

GLE

 • Со 10 краци (21 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 9 J x 21 офсет 53

Mercedes GLE

S-Class Coupé

 • Со 10 краци (20 инчи)
 • Површина: хималајски сива, мат
 • Големина: 8,5 J x 20 офсет 36

Mercedes S-Class

SL

 • Со 5 краци и дополнителни краци (19 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 8,5 J x 19 офсет 35,5

Mercedes SL

SLC

 • Со 5 краци и дополнителни краци (18 инчи)
 • Површина: Мат црна, дијамантски полирана
 • Големина: 7,5 J x 18 офсет 42

Mercedes SLC

 • Со 5 двојни краци (18 инчи)
 • Површина: Тремолит-металик, дијамантски полирана
 • Големина: 7,5 J x 18 офсет 42

Mercedes SLC, 18"

V-Class

 • Со 16 краци (19 инчи)
 • Површина: Црна, дијамантски полирана
 • Големина: 8 J x 19 офсет 52

Mercedes V-Class

Секој нов бандаж во понудата на Mercedes мора да ги исполнува строгите норми на производителот, коишто се над законски пропишаните вредности. Се вршат обемни тестирања што симулираат реални услови на возење и контроли во најсовремени рентенски апарати. За дијамантски полираните бандажи се предвидени специјални тестирања, како прскање со висококорозивна смеша или 28-дневна програма на тестирање во променливи климатски услови.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

Нова серија бандажи од Mercedes-Benz

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

144
19 shares, 144 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813