168
22 shares, 168 points

Германија покажува солидарност за нападот врз Volkswagen. Врвна правна експертка на Daimler по молба на раководството на Volkswagen премина во Волфсбург да работи на разрешување на кризата околу „Дизелгејт“.

Шефот на надзорниот одбор на Volkswagen, Ханс Дитер Печ, упати молба до неговиот колега во Daimler, Др. Манфред Бишоф, претседателката за интегритет и право во Daimler, Др. Кристине Хоман-Денхарт, предвреме да го раскине договорот за работа што истекува на 28-ми февруари 2017 година. Од 1-ви јануари 2016 година, Хоман-Денхарт ќе ја преземе функцијата на претседател за интегритет и право во концернот Volkswagen.

Претседателот на Daimler AG, во согласност со президиумот на надзорниот одбор излезе во пресрет на барањето, во интерес на добрата корпоративна соработка во германската автомобилска индустрија. Како што Бишоф наведува во сопштението: „Се заблагодаруваме на Кристиме Хоман-Денхарт за одличните работни резултати што ги постигна во Daimler AG и во нејзината нова дејност ѝ посакуваме најголем успех.“


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

168
22 shares, 168 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813