180
23 shares, 180 points

Во полската престолнина е отворен нов престижен салон за McLaren. Тоа е втор салон на британската марка во подрачјето на Централна и Источна Европа. Новиот McLaren GT веќе пристигна во салонот во Варшава.

McLaren има нов дом во Варшава, во салон од 230 метри квадратни, сместен на стратешки избрана локација со лесен пристап, во населбата Прага Полудние во полската престолнина. Тоа е втор салон на ексклузивната британска марка со спортски автомобили во подрачјето на Централна и Источна Европа.

Локалниот дилер Auto Fus Group е компанија во фамилијарна сопственост, основана во 2011 година, којашто ја доби честа да биде дел од мрежата со само 90 салони на McLaren Automotive ширум светот.

Салонот на McLaren Warszawa ќе ги покрива и останатите пазари во регионот. Британскиот производител со голема историја во светот на кралицата на мотоспортот, во формула 1, најавува натамошно ширење на мрежата во регионот. Имајќи ја предвид ексклузивноста на марката, тоа значи отворање на уште еден или најмногу два нови салони.

New photo by Automedia MK / Google Photos
New photo by Automedia MK / Google Photos
New photo by Automedia MK / Google Photos

Конструкторот на McLaren F1 одликуван за Командант на Британската Империја

Гран-турерот на McLaren без маска и со датум за мај

Lego во моделска офанзива: McLaren Senna за „коцкари“

McLaren P1 за јубилејот од првата титула на Аиртон Сена

 

 


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

180
23 shares, 180 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *