153
21 shares, 153 points

Британската спортска марка е сé поприсутна и сé поуспешна на сцената. На Автомобилскиот фестивал во Париз, McLaren 720S е избран за најубав суперспортски автомобил на годината.

McLaren 720S ја освои титулата за најубав суперспорски автомобил на годината на Автомобилскиот фестивал во Париз. Тоа е уште една награда со којашто се потврдуваат иновативноста, технологијата и возачкото доживување во овој автомобил што се изработува во комплетно рачно производство во Вокинг.

Триесет и третото издание на манифестацијата што е позната и како „автомобилска модна недела“ се одржа во Париз, во присуство на повеќе од 600 гости. Жирито составено од 17 членови од најразлични индустриски гранки го избра McLaren 720S за победник, пред острата конкуренција којашто се состоеше од Aston Martin V8 Vantage, Ferrari Portofino и Porsche Panamera.

McLaren 720S е модел од средината на понудата на британската спортска марка

Како модел од втората генерација на т.н. супер серија на McLaren, 720S одново го интерпретира дизајнерскиот печат на спортската марка, почитувајќи ги сите принципи на аеродинамиката, но без елементи што би ја нарушиле формата на автомобилот. Вокинг го испоралува 720S во три различни спецификации: 720S, 720S Performance и 720S Luxury. Цените за британскиот пазар стартуваат од 208.600 фунти.

McLaren со уште една рекордна година

McLaren 720S се продава за 20 биткоини

Редок Mercedes SLR McLaren се продава за 2,6 милиони евра


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

153
21 shares, 153 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743