135
21 shares, 135 points

Овој McLaren 570S Spider во црвена боја е подготвен за романса на Денот на вљубените. Тој ќе ги извози своите први километри токму денес.

Изработен исклучиво рачно во „работилницата“ во Вокинг, овој McLaren 570S Spider е сон за авто-ентузијастите, со карбонската конструкција, средишно вградениот V8 и спојот од екстремни перформанси и луксуз, кој одлично му успева на овој производител пребеган од мотоспортот. Но, овој конкретен примерок од родстерот е добар и на око, а уште повеќе за срце, со најскапата црвена боја што може да се нарача од McLaren и со црвено-црн ентериер во најпедантната изработка што може да ја изведе McLaren. Сопственикот нарачал уште неколку екстра детали во црвена боја – затоа што го подготвувал автомобилот како подарок за Денот на вљубените.

Дури и гумите на овој McLaren 570S Spider имаат детали во бојата што се поврзува со Денот на вљубените

Кожа, алкантара и карбон проигруваат низ кабината. По специјална нарачка се изведени карбонските прагови, црвените безбедносни ремени, кожата на воланот, исто како и црвените сопирачки клешти или гумите Pirelli P Zero, од специјалната „колор-едиција“.

Душата на автомобилот е 3,8-литарски V8, со когошто 570S Spider спринтува до сто за 3,2 секунди, до двесте за 9,6 секунди и продолжува до 328 km/h. Со спуштен покрив, Spider ќе постигне 315 km/h. Тоа сигурно би било единствено чувство. Сигурно е единствено и чувството кога паричната противвредност за автомобилот треба да се префрли на сметката на McLaren.


Notice: Undefined index: fag_col_layout in /home/automedi/public_html/wp-content/plugins/flickr-album-gallery/flickr-album-gallery-short-code.php on line 37

McLaren 570S Spider For Saint Valentine

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

135
21 shares, 135 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743