Вести

Некој подарува McLaren за Денот на вљубените…

... или можеби се работи за пропратен ефект од прославувањето на Свети Трипун

Овој McLaren 570S Spider во црвена боја е подготвен за романса на Денот на вљубените. Тој ќе ги извози своите први километри токму денес.

Изработен исклучиво рачно во „работилницата“ во Вокинг, овој McLaren 570S Spider е сон за авто-ентузијастите, со карбонската конструкција, средишно вградениот V8 и спојот од екстремни перформанси и луксуз, кој одлично му успева на овој производител пребеган од мотоспортот. Но, овој конкретен примерок од родстерот е добар и на око, а уште повеќе за срце, со најскапата црвена боја што може да се нарача од McLaren и со црвено-црн ентериер во најпедантната изработка што може да ја изведе McLaren. Сопственикот нарачал уште неколку екстра детали во црвена боја – затоа што го подготвувал автомобилот како подарок за Денот на вљубените.

Дури и гумите на овој McLaren 570S Spider имаат детали во бојата што се поврзува со Денот на вљубените

Кожа, алкантара и карбон проигруваат низ кабината. По специјална нарачка се изведени карбонските прагови, црвените безбедносни ремени, кожата на воланот, исто како и црвените сопирачки клешти или гумите Pirelli P Zero, од специјалната „колор-едиција“.

Душата на автомобилот е 3,8-литарски V8, со когошто 570S Spider спринтува до сто за 3,2 секунди, до двесте за 9,6 секунди и продолжува до 328 km/h. Со спуштен покрив, Spider ќе постигне 315 km/h. Тоа сигурно би било единствено чувство. Сигурно е единствено и чувството кога паричната противвредност за автомобилот треба да се префрли на сметката на McLaren.

McLaren 570S Spider For Saint Valentine

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar
Ознаки
loading...

Слични објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729