132
19 shares, 132 points

MAN понуди специјална серија од својот TGX 18.500 BLS. Влекачот со 500 КС може да се нарача во верзијата Lion Pro, којашто ќе се произведе во ограничен број примероци. Возачката кабина на Lion Pro е украсена со лавот на марката и со хромирани детали во маската, а ксенонските светла се дел од стандардниот пакет.

Во кабината се наоѓа климатизирано возачко седиште обложено со комбинација од вистинска кожа и алкантара. На тоа следува мултимедиски пакет „Professional“ и голем ладилник што се впушта целосно. За удобност при одморањето стои на располагање лежај во луксузна изведба, со седумзонски душек и специјална подлога. Пријатната температура во кабината додека возилото мирува е задача на стационалното греење со капацитет од 3,5 киловати.

MAN вообичаено нуди речиси бескрајни можности за изведување на возилото и кабината по желба на корисникот. Ценовникот за специјалната серија TGX Lion Pro стартува од 203.414 евра.

MAN тестира камионски плотун по германскиот аутобан

Зомби камиони со стари дизели возат непречено во САД

Електричниот камионет на германската пошта се продава како луд

Прв електричен камион од сериско производство е … Fuso


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

132
19 shares, 132 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813