141
26 shares, 141 points

Познатиот натпис Меџик на маркетите на станиците за гориво на Макпетрол доби наследник: Верна Шоп & Драјв е новото име. Очигледно дека и компанијата се движи заедно со возилата што ги користат нејзините горива

Маркетите Меџик на Макпетрол добија ново име, Верна Шоп & Драјв. Со овој чекор се потврдува дека компанијата постојано вложува идеи и труд во иновации, коишто на крајот сепак треба да допрат до потрошувачите, и најважното, да бидат прифатени позитивно. Преименувањето во Верна е „природен“ потег, имајќи предвид дека ова име е препознатливо, познато и својствено за Макпетрол – покрај симболиката што тоа ја содржи, секако.

Макпетрол Верна Шоп & Драјв 2

Како што соопштуваат од компанијата, „Макпетрол постојано ги следи навиките на своите потрошувачи и се труди на најдобар начин да им излезе во пресрет. Секоја промена ја гледаме како позитивен одраз на развојот на нашата компанија и нашата визија за иднината.“

Макпетрол годинава ја пушти во примена и мобилната апликација Верна GO, којашто ги прикажува најблиските станици за гориво, заедно со информации за услугите што можат да се добијат на истата. Пред почетокот на летната сезона беше пуштена во работа и обновената станица во Гевгелија.

Верна и на мобилен телефон: Макпетрол ја претстави апликацијата Верна GО

Макпетрол од денес точи нова генерација дизел горива

Макпетрол со обновена станица во Гевгелија и најава за нов дизел


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

141
26 shares, 141 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format