163
21 shares, 163 points

Инвестицискиот циклус на Макпетрол продолжува и годинава со обновувањето на станицата за горива во Битола. Објектот доби карактеристики на модерна и функционална единица, која уште подобро ќе излегува во пресрет на потребите на потрошувачите.

Целосната инвестиција во оваа станица за горива изнесува околу 18.000.000 денари. Во станицата се достапни сите деривати и течен нафтен гас, како и дополнителните услуги што ќе можат да се добијат во современата продавница. При тоа, бензинската станица ги исполнува сите безбедносно – технички нормативи и во потполност ги исполнува современите функционални и естетски стандарди.

Компанијата постојано ги следи навиките на своите потрошувачи и се труди на најдобар начин да им излезе во пресрет. Макпетрол продолжува со изградба на нови, како и осовременување и модернизирање на постојните бензински станици и складови, со цел што поуспешно и поефикасно сервисирање на потребите на потрошувачите.

Почнува новата наградна игра на Макпетрол, „Верна секогаш со Вас“


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

163
21 shares, 163 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *